~* crazy_girls_club*~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


...I'm not crazy, my reality is just different than yours...
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Pustite suze neka teku

Ići dole 
+16
Pepeljuga
beybica
~*OtKaCeNa~*
Anchy***
*Micy*95*
~*KiKkY_aNn!e*~
~*~xenija~*~
Miley Cyrus
*Punk_Princess*
!MissPopTrash!
__Black_lady__
_LoS_L_
Alisa
~Fairy Annie~
~Bad*Girl~
NajgoraOdSwuDecu
20 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost
Anonymous



Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Pet Avg 08, 2008 9:42 pm

Zašto placemo? Jer je to dobro za nas, kažu strucnjaci * Ako naucimo puštati suze da slobodno teku, možda cemo moci prestati uzimati i neke od lijekova.Istraživaci se još krecu korak po korak prema rješenju jedne trajne životne misterije - znacenja ljudskih suza. Razmotrimo samo nekoliko aspekata suzenja, koje još istražuju. S obzirom na složen hemijski sastav suzne tekucine, pretpostavlja se da mogu djelovati kao sAstav za uklanjanje otpadnih tvari iz tijela. Hemijski sastav tzv. emotivnih suza razlikuje se od onih uzrokovanih upalom i iritacijom. Ljudi se nakon plakanja opcenito osjecaju bolje. Oni koji cešce placu i o tomu imaju bolji stav, mogu biti manje skloni bolestima koje imaju odredene veze sa stresom, kao što je cir na želucu i kolitis. Žene cešce placu nego muškarci, što može biti povezano s Hemijskim sastavom i procesima u tijelu, ali i društvenim stavom. NevjeroVatno, ali mnoge od ovih tema pokrenute su tek nedavno. Dok su fizicke funkcije suza - ispiranje, zaštita ociju - bile možda više nego ocite da bi izazvale znanstveno zanimanje, odnos izmedu emocija i suza opcenito je ostavljen pjesnicima i psihijatrima. Žene placu cešce, i to oko cetiri puta. Zašto ljudska bica, ocito jedina medu svim drugim oblicima života, proizvode suze kao odgovor na emotivni stres? Znanstvenici iz Psihijatrijskoga istraživackog laboratorija u Ramsey klinici, u St. Paulu, okupili su 331 dobrovoljca, u dobi izmedu 18 i 75 godina. Detaljno su vodili dnevnik plakanja, i to tijekom 30 dana. Žene su zabilježile u prosjeku 5,3 slucajeva plakanja, kao reakciju na mentalne i emotivne promjene, a muškarci 1,4. Znacajno je da je 85 posto žena i 73 posto muškaraca izvijestilo da se opcenito osjecaju bolje nakon placa. Samo 6 posto zdravih žena i 45 posto zdravih muškaraca nije plakalo u tijeku mjesec dana. Rezultati ankete pokazali su da je vodeci uzrok plakanja u žena obuhvacao meduljudske odnose, nacešce odvajanje od voljene osobe. Glavne emocije ukljucene u žensko plakanje bile su tuga (49 posto), sreca (21 posto) i ljutitost (10 posto). Na sveucilištu u Pittsburghu usporedivali su osobe koje nisu imale zdravstvenih tegoba, s onima koje su bolovale od cira na želucu (ili dvanesniku), ili od kolitisa, dviju najcešcih bolesti povezanih sa stresom. Utvrdeno je da zdravi muškarci i žene cešce placu i nakon toga se bolje osjecaju, nego oni bolesni. Zašto muškarci izbjegavaju emocije? Razlika u plakanju izmedu muškaraca i žena vec se odavno pripisuje kulturološkim okolnostima (veliki decki ne placu itd.). Muškarci cešce obolijevaju od bolesti povezanih sa stresom, a nesposobnost ili nemogucnost plakanja možda u tomu igra odredenu ulogu. Kad muškarac osjeti da bi mu odredena situacija mogla izmamiti suze, shvati kako mu je lakše distancirati se od svojih osjecaja, nego zadržavati suze. Zbog toga vjerojatno mnogi muškarci ne vole biti u blizini žena koje placu. Biti u kontaktu s voljenom oosbom koja je u nevolji, za muškarca znaci imati posla i sa svojim emocijama. Sada se to tradicionalno mišljenje dovodi u ozbiljnu sumnju. Hormon prolaktin - koji je u vezi sa stvaranjem mlijeka u dojkama, dobiva na važnosti. Nedavna studija utvrdila je da nema razlika u navici plakanja izmedu djevojcica i djecaka, i to do puberteta. Istraživaci kažu da tada, u dobi izmedu 12 i 18 godina, žene razvijaju 60 posto vece razine prolaktina nego muškarci, i pocinju plakati gotovo cetiri puta cešce. Rezultati istraživanja mogu opravdati drasticnu promjenu u našem mišljenju o plakanju. Premda postoje ljudi koji prekomjerno placu, plakanje kao rekacija na rezlicite emocije prirodni je fizicki proces, kojeg se ne bismo trebali sramiti. Zaista, ako naucimo puštati da suze slobodno teku, možda cemo moci prestati uzimati i neke od lijekova.
Nazad na vrh Ići dole
NajgoraOdSwuDecu
~*~prava Crazy - Girl~*~



Ženski
Broj poruka : 919
Godina : 30
Datum upisa : 21.06.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Uto Avg 26, 2008 3:26 pm

u jbt pa ja kad god 'ocu mogu da placem... :hahaha: :/cry/:
Nazad na vrh Ići dole
~Bad*Girl~
~*~polako postajesh prava Crazy GiRl~*~
~*~polako postajesh prava Crazy GiRl~*~
~Bad*Girl~


Ženski
Broj poruka : 183
Godina : 28
Datum upisa : 30.08.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Sub Avg 30, 2008 4:04 pm

takodje,mogu kad god hocu,znaci to je dobro,jejejej
Nazad na vrh Ići dole
http://www.rbdfans.niceboard.net
~Fairy Annie~
~*~swatkica - super chlan~*~
~*~swatkica - super chlan~*~



Ženski
Broj poruka : 376
Godina : 28
Datum upisa : 22.08.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Ned Avg 31, 2008 11:27 am

jeca*93 ::
u jbt pa ja kad god 'ocu mogu da placem... :hahaha: :/cry/:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ews-school.wow-wars.com
Alisa
~*~pochetnica~*~
~*~pochetnica~*~



Ženski
Broj poruka : 41
Godina : 30
Datum upisa : 06.09.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Ned Sep 07, 2008 9:58 am

Ja ne bash uvek, ali ako mi se bash hoce.... :hdfhfdjh:
Nazad na vrh Ići dole
_LoS_L_
~*~pochetnica~*~
~*~pochetnica~*~
_LoS_L_


Ženski
Broj poruka : 27
Godina : 28
Datum upisa : 29.09.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Pon Sep 29, 2008 3:31 pm

Jaaa... ja placem za sve redom! Uvek,po ceo dan i po celu noc mogu da placem.. Samo jednu suzu da pustim,eto ti reka do sutra! :dabar: :dancing: :hahaha:
Nazad na vrh Ići dole
__Black_lady__
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~
__Black_lady__


Ženski
Broj poruka : 416
Godina : 28
Datum upisa : 21.12.2007

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Čet Okt 02, 2008 1:18 pm

ja mogu da placem kad god hocu :D
ali ne dugo jer se brzo nasmejem,tj neko me nasmeje
Nazad na vrh Ići dole
http://www.teenschool.niceboard.net
NajgoraOdSwuDecu
~*~prava Crazy - Girl~*~



Ženski
Broj poruka : 919
Godina : 30
Datum upisa : 21.06.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Čet Okt 02, 2008 7:18 pm

evo bas sad trenutno placem....:)
Nazad na vrh Ići dole
__Black_lady__
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~
__Black_lady__


Ženski
Broj poruka : 416
Godina : 28
Datum upisa : 21.12.2007

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Čet Okt 02, 2008 8:08 pm

a znate sta je meni kad placem puno.....ali kad me nesh rastuzi...
tad mi je lice kao paradajiz...skroz crveno...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.teenschool.niceboard.net
NajgoraOdSwuDecu
~*~prava Crazy - Girl~*~



Ženski
Broj poruka : 919
Godina : 30
Datum upisa : 21.06.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Pet Okt 03, 2008 8:58 am

i meni isto, oci mi buknu...i sva se zacrvenim...ali cim pocnem da placem...
Nazad na vrh Ići dole
!MissPopTrash!
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~
!MissPopTrash!


Ženski
Broj poruka : 2617
Godina : 29
Datum upisa : 07.05.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Pet Okt 03, 2008 9:07 am

Ja mogu da plachem kag god mi padne na pamet :)
A kada bash stw plachem prije toga[dok ne pustim suze] nmg da progowrim, tj shta god da kazhem zwuchi kao da nisam ja....
Nazad na vrh Ići dole
http://rihannarocks.forum.st/
*Punk_Princess*
~*~prava Crazy - Girl~*~
*Punk_Princess*


Ženski
Broj poruka : 572
Godina : 27
Datum upisa : 26.08.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Pet Okt 03, 2008 9:29 am

Ja ne placem toliko ceto.. Samo kada me nesto mnogo rastuzi... E onda placem oko 15 minuta... Obicno razgovaram sa jednom drugaricom koja mi dodje kao rame za plakanje.. .Mnogo sam joj zahvalna jer ja placem jedino kada sam u depri ili kada su moji prijatelji u opasnosti.. Kaia to najboje zna... :/:S/:
Nazad na vrh Ići dole
Miley Cyrus
~*~prava Crazy - Girl~*~
Miley Cyrus


Ženski
Broj poruka : 580
Godina : 29
Datum upisa : 12.10.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Ned Okt 12, 2008 2:09 pm

~Bad*Girl~ ::
takodje,mogu kad god hocu,znaci to je dobro,jejejej
Nazad na vrh Ići dole
http://beca23467.blogger.ba
~*~xenija~*~
~*~prava Crazy - Girl~*~
~*~xenija~*~


Ženski
Broj poruka : 555
Godina : 27
Datum upisa : 13.10.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Uto Okt 14, 2008 1:22 pm

ja neplacem toliko cesto bez razloga a ako ima razloga onda ne dugo obicno me neko utesi a zbog ocene njednom nisam plakala(al dobar sam djak pa nema ni potrebe)
Nazad na vrh Ići dole
~*KiKkY_aNn!e*~
~*~swatkica - redowan chlan~*~
~*~swatkica - redowan chlan~*~
~*KiKkY_aNn!e*~


Ženski
Broj poruka : 100
Godina : 28
Datum upisa : 02.11.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Ned Nov 02, 2008 9:13 pm

Ja mogu da plachem, ali nikad to ne bih uchinila u drushtwu!
Nazad na vrh Ići dole
http://buntownici.forumotion.com
*Micy*95*
~*~pochetnica~*~
~*~pochetnica~*~
*Micy*95*


Ženski
Broj poruka : 32
Godina : 28
Datum upisa : 04.11.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Uto Nov 04, 2008 6:58 pm

*Punk_Princess* ::
Ja ne placem toliko ceto.. Samo kada me nesto mnogo rastuzi... E onda placem oko 15 minuta... Obicno razgovaram sa jednom drugaricom koja mi dodje kao rame za plakanje.. .Mnogo sam joj zahvalna jer ja placem jedino kada sam u depri ili kada su moji prijatelji u opasnosti.. Kaia to najboje zna... :/:S/:
i meni je isto tako..
Nazad na vrh Ići dole
Anchy***
~*~pochetnica~*~
~*~pochetnica~*~
Anchy***


Ženski
Broj poruka : 23
Godina : 28
Datum upisa : 04.11.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Uto Nov 04, 2008 7:31 pm

Ja ne mogu da placem kada hocu....msm kada zaplacem mogu placem do sutra ali uglavnom se brzo smirim....a uglavnom placem kada me neko iznervira i to zesce....
Nazad na vrh Ići dole
~*OtKaCeNa~*
~*~pochetnica~*~
~*~pochetnica~*~
~*OtKaCeNa~*


Ženski
Broj poruka : 44
Godina : 29
Datum upisa : 04.11.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Uto Nov 04, 2008 9:37 pm

ja mogu da zaplacem kad god hocu(samo pomislim na nesto tuzno...), ali ne placem cesto....
Nazad na vrh Ići dole
~*~xenija~*~
~*~prava Crazy - Girl~*~
~*~xenija~*~


Ženski
Broj poruka : 555
Godina : 27
Datum upisa : 13.10.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Sre Nov 05, 2008 5:06 pm

ja isto mogu kad hocu pred drustvom i uskoli nikada nisam plakala od prvog
ali kuci ponekad kad me iznerviraju roditelji,kad me nesto punoooooo boli ili tako nesto heheh
Nazad na vrh Ići dole
beybica
~*~swatka mawa~*~
~*~swatka mawa~*~
beybica


Ženski
Broj poruka : 73
Godina : 29
Datum upisa : 19.12.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Sub Dec 20, 2008 10:41 am

Plačem kada mi je teško..lakše je da izbacim sve iz sebe nego da gutam..ali zdravo je,razvijaju se pluća tongue
Nazad na vrh Ići dole
NajgoraOdSwuDecu
~*~prava Crazy - Girl~*~



Ženski
Broj poruka : 919
Godina : 30
Datum upisa : 21.06.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Sub Dec 20, 2008 1:47 pm

a ja vala ne pamtima kad sam u poslednja vreme plakala, mada...kad mi se place-placem!
Nazad na vrh Ići dole
Pepeljuga
... machkica za medalju ....
... machkica za medalju ....
Pepeljuga


Ženski
Broj poruka : 1188
Godina : 30
Datum upisa : 21.01.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Sub Dec 20, 2008 2:32 pm

Za mene je prethodni period bio bash bash ''kishan''....Da se tako izrazim
Nazad na vrh Ići dole
Emo-Angel
~*~pochetnica~*~
~*~pochetnica~*~
Emo-Angel


Ženski
Broj poruka : 21
Godina : 29
Datum upisa : 11.02.2009

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Sub Feb 21, 2009 12:16 pm

xex...narawno da placem crying . . .
Nazad na vrh Ići dole
NajgoraOdSwuDecu
~*~prava Crazy - Girl~*~



Ženski
Broj poruka : 919
Godina : 30
Datum upisa : 21.06.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Sub Feb 21, 2009 4:07 pm

grlo me boliiiiiiiiiii place mi se svakih 5 minuta
Nazad na vrh Ići dole
~*~xenija~*~
~*~prava Crazy - Girl~*~
~*~xenija~*~


Ženski
Broj poruka : 555
Godina : 27
Datum upisa : 13.10.2008

Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1Sub Feb 21, 2009 7:58 pm

mene redovno brat iznervira pa onda tats,placem i zbog ljubavi i ostalih shita
neznam sta da radim totalno sam s*ebana i place mi se,samo slusam muziku i ceo dan sam na netu od 11
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pustite suze neka teku Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustite suze neka teku   Pustite suze neka teku Icon_minitime1

Nazad na vrh Ići dole
 
Pustite suze neka teku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
~* crazy_girls_club*~ :: Lepota & zdravlje... :: Saweti itd...-
Skoči na: