~* crazy_girls_club*~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


...I'm not crazy, my reality is just different than yours...
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Vegetarijanstvo

Ići dole 
+10
~*KiKkY_aNn!e*~
~Dora~
*Punk_Princess*
NajgoraOdSwuDecu
Peking_girlO_o_Sun
ja sam LUDACA pa sta
~*~xenija~*~
Miley Cyrus
!MissPopTrash!
little_vampire
14 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
little_vampire
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
little_vampire


Ženski
Broj poruka : 229
Godina : 30
Datum upisa : 02.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Čet Okt 02, 2008 4:50 pm

Koji su vasi stavovi o vegetarijanstvu?

Vec 3 godine nisam ni okusila meso....... I ne nedostaje mi..... Osecam se cisto i nemam grizu savesti..... Osecam se sooooper i nista mi ne fali, ni belancevine, ni bilo kakvi vitamini, odlicnog sam zdravlja........
Ne jedem meso zato sto meso nije hrana nego mala napacena zivotinjica koju je neko UBIO da bi me zadovoljio, a ja to ne zelim..... Smatram da jedenjem mesa podrzavam ubistvo, a ja to NE ZELIM!!!!!

(sledeci text je preuzet sa sajta www.sloboda-za-zivotinje.org )



8 prehrambenih lazi o vegetarijanstvu

1. Prehrambena Laž
Ko ne jede meso, pati od nedostatka belančevina!

Pogrešno!

Belančevine, koje su tako važne za izgradnju ćelija, su u dovoljnoj količini prisutne u povrću i žitaricama, posebno u pasulju, sočivu, grašku, orasima. Kod raznovrsne ishrane bez mesa, telo dobija sve važne aminokiseline, iz kojih su izgrađene belančevine – soja i avokado sadrže čak svih osam aminokiselina. Naši građani ne treba da se boje da će biti nedovoljno opskrbljeni belančevinama, oni jedu više od dvostruke količine od one koja je potrebna telu. Tim viškom deponuju se životinjske belančevine u krvnim sudovima i tkivu i mogu sprečiti prelaz vitalnih materija u organe, mišiće i kosti. Prekomerna ishrana životinjskim belančevinama dovodi do obolevanja.

''JA SAM VEGETARIJANAC I ANTIALKOHOLIČAR JER TAKO MOGU BOLJE UPOTREBITI SVOJ MOZAK. ''
Tomas Edison, pronalazač sijalice i bioskopa.


2. Prehrambena laž
Ko ne jede meso, pati od nedostatka gvožđa!



POGREŠNO!

Elemenat u tragovima, gvožđe, ne nalazi se samo u mesu, već u bezbrojnim biljnim prehrambenim proizvodima. Posebno su bogati gvožđem beli kupus, puno zrno žitarica, seme suncokreta, crvena cvekla, proso, sočivo, grašak, sojino seme, pšenične klice, prkos, susam, topinambur*. Osim toga: vitamin C npr. u obliku voćnog soka uz jelo ili salata sa limunom i peršunom – povećava uzimanje gvožđa iz hrane. Crni čaj i kafa, naprotiv, smanjuju uzimanje gvožđa za 40 do 50%.
* vrsta krompira



3. Prehrambena laž
Ko ne jede meso, pati od nedostatka vitamina B12!

POGREŠNO!

Važnost vitamina B12 se od ''fronta mesojeda'' veoma naglašava. Činjenica je da su vegetarijanci u proseku mnogo bolje opskrbljeni esencijalnim hranljivim materijama i vitaminima, kao na primer vitaminom B1, folnom kiselinom, vitaminom E, magnezijumom, kalijumom ili manganom, od ostalog dela stanovništva. Unos vitamina B12, o kome se govori kao o “kritičnom vitaminu za vegetarijance”, nije nikakav problem kod lakto-vegetabilne ishrane (hrana bez mesa sa mlečnim proizvodima). Jedino Vegani treba tu i tamo da svesno uzimaju vitamin B12: povrće fermentirano mlečnom kiselinom, kiseli kupus i zelje, pivo od žitarica ili tome slično.

“JA SAM VEĆ DVANAEST GODINA VEGETARIJANAC I JOŠ NIKADA NISAM BIO OZBILJNO BOLESTAN. VEGETARIJANSKA ISHRANA JAČA IMUNOLOŠKI SISTEM. VERUJEM DA SE OD MESA OBOLEVA.”
Bryan Adams, muzičar.



4. Prehrambena laž
Vegetarijanci pate od nedostatka kalcijuma!

POGREŠNO!

Kalcijum je važan sastavni deo za izgradnju ljudskih kostiju. Kalcijum se nalazi u susamu, orasima, u zelenom kupusu, peršunu, spanaću, zrnu soje, kelju, paštrnjaku, belom luku i mnogim drugim vrstama povrća i žitarica. Važno: fitinska kiselina je jedan oblik pohranjivanja fosfora u žitaricama i vezuje se sa kalcijumom. Telo ne može preuzeti kalcijum iz takvog spoja npr. iz industrijskog hleba. Jedino tradicionalno 24-časovno dizanje kiselog testa, koje se praktikuje vekovima, razdvaja tu povezanost. Kod uobičajenog pripremanja testa u današnjim pekarama sa takozvanim, brzim starterom i skraćivanjem vremena vrenja, to razdvajanje se ne događa – to znači, može se preuzeti kalcijuma koliko se hoće, za telo je to beskorisno. Međutim, kod hleba spremljenog u 24-časovnom postupku dizanja kiselog testa, sadržaj kalcijuma može se optimalno preuzeti.


5. Prehrambena laž
Ne jesti meso, znači jesti samo zrnevlje!

POGREŠNO!

Da "vegetarijanstvo" ne može jednostavno da se izjednači sa jedenjem zrnevlja i zeleniša, dokazuje sve veći broj vegetarijanskih jela u lokalima za sladokusce, kao i bezbrojne kuvarske knjige sa odličnim vegetarijanskim jelima. Jer, začin čini sve! Ko je već jednom zagrizao u sirovi, nezačinjeni komad mesa tome se ne mora reći da mrtve životinje nemaju nikakav ukus. Krepka, mirišljava aroma, koju većina ljudi pripisuje mesu, nije ništa drugo do ukus dobro začinjenog i zapečenog. Trud i trošak koji neko čini da komad mesa pripremi, začini i ispeče, može se isto tako upotrebiti za pripremanje i pečenje kriške plavog patlidžana ili celera. Prija isto tako krepak i aromatičan ukus pečenog - pravi delikates, ali za koji ne mora da umre ni jedna životinja.

"POSTOJI LI NEŠTO ODVRATNIJE NEGO STALNO SE HRANITI MESOM LEŠINA?"
Francois de Voltaire (1694-1778).

6. Prehrambena laž
Trudnice moraju jesti meso, inače pati nerođeno (plod)!

POGREŠNO!

Lakto*/ovo**- vegetarijanska ishrana, pri čemu se pored biljne hrane uzimaju proizvodi od mleka i jaja, pokriva i za vreme trudnoće potrebe sa neophodnim hranljivim sastojcima.
Vegetarijanskom ishranom su trudnice čak bolje opskrbljene tim važnim hranljivim materijama, nego one koje nisu vegetarijanke.
Kod veganske ishrane (bez mleka i jaja), treba za vreme trudnoće naročito voditi računa o unošenju dovoljno belančevina, kalcijuma, gvožđa, cinka, vitamina B2 i B12, i ako je potrebno, u dogovoru sa lekarom, hranu dopuniti vitaminskim ili mineralnim preparatima.

* lactis - lat. "mleko"
**ovum - lat. "jaje"

7. Prehrambena laž
Bebama i deci potrebna je ishrana mesom!

POGREŠNO!

Istraživanja pokazuju da je majčino mleko vegetarijanki zdravije za odojčad, jer sadrži manje otrova životne sredine, a više vitamina i nezasićenih masnih kiselina. Ne postoje, međutim, naučne studije koje potvrđuju da odojčad, hranjena kvalitetnom prirodnom hranom, bez mesa, pokazuju nedostatke, na pr. gvožđa. Za odojče staro od 6 do 11 meseci, Nemačko društvo za ishranu (DGE) preporučuje oko 8 mg gvožđa dnevno. Obrok od 25 gr posnog goveđeg mesa sedmično, što preporučuju pedijatri, daje samo 0,65 mg gvožđa. Porcija (100 gr) zobenih pahuljica naprotiv, sadrži 3,6 mg gvožđa, porcija od 100 gr integralnog pirinča 2,6 mg, lukovica morača 2,5 mg. Deci je urođena ljubav ka životinjama i ne prihvatanje njihovog ubijanja. Ko želi decu učiti da ne odvraćaju pogled od patnji i ubijanja? Jedenjem mesa dete se vaspitava da život pojedinih životinjskih vrsta poštuje a drugih životinjskih vrsta ne: prema mačkama i psima treba se biti ljubazan, ali nevino prase ili lane treba se pojesti.

8. Prehrambena laž
Jesti meso je sastavni deo života!

POGREŠNO!

Jedenje mesa je odgovorno za glad u svetu!

"ISTI KOMAD ZEMLJE, KOJI KAO LIVADA, TO ZNAČI KAO HRANA ZA STOKU, MOŽE PREKO NJIHOVOG MESA DA ISHRANI DESETORO LJUDI, ZASEJAN PROSOM, GRAŠKOM, SOČIVOM I JEČMOM MOŽE DA IZDRŽAVA I ISHRANI STOTINU LJUDI."
Aleksander von Humboldt, osnivač naučne geografije.


- Rasipanje obradive zemlje: bez proizvodnje mesa bila bi nam dovoljna otprilike jedna četvrtina obradive zemlje. Na jednom hektaru zemlje može se proizvesti 50 kg goveđeg mesa ili pak 4000 kg jabuka, 8000 kg krompira, 10000 kg paradajza ili 12000 kg celera.

- Rasipanje žitarica: polovina svetske žetve potroši se kao stočna hrana. U industrijskim zemljama udeo za stočnu ishranu iznosi čak i dve trećine. 60% celokupnog uvoza stočne hrane dolazi iz zemalja u razvoju. Tamo od gladi svakodnevno umire oko 40000 dece, 1,3 milijarde ljudi pati od neuhranjenosti. 50 miliona ljudi umire godišnje od gladi, odnosno bolesti koje su posledica gladi.
Niko na ovoj Zemlji ne bi trebao umreti od gladi: 100 miliona ljudi moglo bi se dodatno prehraniti ako bi se u industrijskim zemljama samo za 10% smanjila potrošnja mesa.

"NIŠTA NEĆE TAKO POVEĆATI ŠANSU ZA PREŽIVLJAVANJE NA ZEMLJI KAO KORAK KA VEGETARIJANSKOJ ISHRANI. "
Albert Einstein
Nazad na vrh Ići dole
http://www.willica.deviantart.com
!MissPopTrash!
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~
!MissPopTrash!


Ženski
Broj poruka : 2617
Godina : 29
Datum upisa : 07.05.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Čet Okt 02, 2008 9:10 pm

Meni je zhao shto ljudi ubijaju zhiwotinje da se prehrane...
Ali msm da ne bi mogla da budem wegeterijanac, ne samo zbog toga shto wolimd a jedem meso i zato shto moji obozhawaju meso da jedu... Wecj ne wolim bash mnogo powrcje, weliki dio powrcja i wocja... Tako da nema shanse da bih izdrzhala.....
A shto se tiche owoga shto si ti rekla, slazhem se u potpunosti sa tobom.....
Ali opet kazhem ne wjerujem da bi ja to mogla...
Nazad na vrh Ići dole
http://rihannarocks.forum.st/
Miley Cyrus
~*~prava Crazy - Girl~*~
Miley Cyrus


Ženski
Broj poruka : 580
Godina : 29
Datum upisa : 12.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Ned Okt 12, 2008 1:57 pm

Ja mislim da bi svi mogli biti vegetarijanci i da ne jedemo meso...Samo djabe ubijaju jadne zivotinje..pa imaju i ona pravo da zive....Zar ne????
Nazad na vrh Ići dole
http://beca23467.blogger.ba
little_vampire
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
little_vampire


Ženski
Broj poruka : 229
Godina : 30
Datum upisa : 02.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Ned Okt 12, 2008 5:58 pm

Pa naravno..... Miley, svidja mi se kako razmisljas.... :)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.willica.deviantart.com
Miley Cyrus
~*~prava Crazy - Girl~*~
Miley Cyrus


Ženski
Broj poruka : 580
Godina : 29
Datum upisa : 12.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Ned Okt 12, 2008 6:53 pm

hhh...Drago mi..jer je meni stvarno zao onih jadnih zivotinja koje ljudi ubijuja da bi imali sta jesti...
Nazad na vrh Ići dole
http://beca23467.blogger.ba
little_vampire
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
little_vampire


Ženski
Broj poruka : 229
Godina : 30
Datum upisa : 02.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Pon Okt 13, 2008 12:24 pm

Jel ti jedes meso ili ne?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.willica.deviantart.com
Miley Cyrus
~*~prava Crazy - Girl~*~
Miley Cyrus


Ženski
Broj poruka : 580
Godina : 29
Datum upisa : 12.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Pon Okt 13, 2008 12:25 pm

Ne.... Naravnooo
Nazad na vrh Ići dole
http://beca23467.blogger.ba
Miley Cyrus
~*~prava Crazy - Girl~*~
Miley Cyrus


Ženski
Broj poruka : 580
Godina : 29
Datum upisa : 12.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Sre Okt 15, 2008 12:27 pm

ti????
Nazad na vrh Ići dole
http://beca23467.blogger.ba
little_vampire
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
little_vampire


Ženski
Broj poruka : 229
Godina : 30
Datum upisa : 02.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Sre Okt 15, 2008 1:23 pm

Ja jesam!!!!! I presrecna sam!!!!!! I osecam se mnogo bolje i zdravije.....
Zasto " Ne, NARAVNOOO."
Nazad na vrh Ići dole
http://www.willica.deviantart.com
~*~xenija~*~
~*~prava Crazy - Girl~*~
~*~xenija~*~


Ženski
Broj poruka : 555
Godina : 27
Datum upisa : 13.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Sre Okt 15, 2008 2:45 pm

ja se salazem sa njom ali nesmem da budem jer mi nedaju roditelji jer sam jos u razvoju al kad odrastem cu biti(mozda) a i ja obozavam zivotinje i zao mi ih je al sta cemo
Nazad na vrh Ići dole
ja sam LUDACA pa sta
~*~swatka mawa~*~
~*~swatka mawa~*~
ja sam LUDACA pa sta


Ženski
Broj poruka : 57
Godina : 28
Datum upisa : 14.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Sre Okt 15, 2008 4:01 pm

ja se slazem za ziwotinje ali ja nemogu bez mesa probala sam ali ja obozavam povrce i svaki dan jedem
Nazad na vrh Ići dole
Peking_girlO_o_Sun
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~
Peking_girlO_o_Sun


Ženski
Broj poruka : 1133
Godina : 29
Datum upisa : 03.01.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Sre Okt 15, 2008 4:39 pm

Moja drugarica i njena sestra su vegeterijanke.
Meni je jako žao životinja, a ja od mesa ionako volim samo paštetu i šunku. "samo" Ipak je meni nezdravo d ajedem. Želim da postanem vegeterijanac. Zbog jadnih životinjica... Mnogooooo mi ih je žaooooo...
Nazad na vrh Ići dole
http://teenanger-best.heavenforum.com
Miley Cyrus
~*~prava Crazy - Girl~*~
Miley Cyrus


Ženski
Broj poruka : 580
Godina : 29
Datum upisa : 12.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Sre Okt 15, 2008 5:41 pm

Pa bas da ga nikad ne jedem nije tako....samo jedem pastetu.... i to je to i sunku fkt....bez toga ne mogu....
Nazad na vrh Ići dole
http://beca23467.blogger.ba
little_vampire
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
little_vampire


Ženski
Broj poruka : 229
Godina : 30
Datum upisa : 02.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Čet Okt 16, 2008 11:19 am

Pa i ja sam tako mislila, da ne mogu bez sunke, piletine i pastete..... Ali kad pogledate koji video clip u kakvim uslovima zive te zivotinje, kad malo razmislite i shvatite da je to parce mesa u vasem tanjiru bila mala slatka zivotinjica koja je ceo svoj zivot provela u strahu i na mukama, onda vam se malo smuci meso......

xenija_parasiempre_dull - nije tacno da se neces normalno razviti jer:

NE JESTI MESO JE ZDRAVO!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.willica.deviantart.com
Miley Cyrus
~*~prava Crazy - Girl~*~
Miley Cyrus


Ženski
Broj poruka : 580
Godina : 29
Datum upisa : 12.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Čet Okt 16, 2008 12:06 pm

Pa nezz pokusacu nadam se da cu se odviknuti ali nikada nisam mislila da je u pasteti i u sunku ubijena neka zivotinjica da je to bila ona ili on.. :(:( :'(
Nazad na vrh Ići dole
http://beca23467.blogger.ba
NajgoraOdSwuDecu
~*~prava Crazy - Girl~*~



Ženski
Broj poruka : 919
Godina : 30
Datum upisa : 21.06.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Čet Okt 16, 2008 8:56 pm

ja jedem meso...ja sam MESOZDER...buxaxxaaxaxa...mene te biljcice ne zadovoljavaju, nmg da se najedem od toga...i uopste mi nije zao tih zivotinja sve dok sam ja sita...a i ljudski zubi su napravljeni tako da lakse jedu zivotinjsko meso...mi smo MESOZDERI ne BILJOJEDI
Nazad na vrh Ići dole
~*~xenija~*~
~*~prava Crazy - Girl~*~
~*~xenija~*~


Ženski
Broj poruka : 555
Godina : 27
Datum upisa : 13.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Pet Okt 17, 2008 12:27 pm

a pastata vam UOPSTE nije zdrava a znate li kako se ona pravi i od cega ??? od ostataka svinje i dr zivotinja(samenje se koza,creva,organi..........) i to vam ozbiljno kazem,to je istina a pogledajte joj ime pa steta (da se baci) heheh
Nazad na vrh Ići dole
*Punk_Princess*
~*~prava Crazy - Girl~*~
*Punk_Princess*


Ženski
Broj poruka : 572
Godina : 27
Datum upisa : 26.08.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Pet Okt 17, 2008 1:08 pm

Ja ne znam... Ne jedem svo meso, jedem veoma malo mesa... Ali ne bi mogla da budem vegeterijanac jer ne volim svo povrce i voce, ne bih mogla na tome da zivim..
Nazad na vrh Ići dole
little_vampire
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
little_vampire


Ženski
Broj poruka : 229
Godina : 30
Datum upisa : 02.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Pet Okt 17, 2008 1:33 pm

NajgoraOdSwuDecu ::
ja jedem meso...ja sam MESOZDER...buxaxxaaxaxa...mene te biljcice ne zadovoljavaju, nmg da se najedem od toga...i uopste mi nije zao tih zivotinja sve dok sam ja sita...a i ljudski zubi su napravljeni tako da lakse jedu zivotinjsko meso...mi smo MESOZDERI ne BILJOJEDI

TO JE POTPUNA LAZ!!!! Covek je prvobitno bio iskljucivi BILJOJED!!!!! BAREM nekih milion i po godina nije jeo zivotinje JER NIJE UMEO DA LOVI!!!!!! I nasi zubi su tupi, za cupkanje listova, a zeludac pun jakih kiselina za varenje!!!!!

P.S. Da li bi zakljala svog kucnog ljubimca i pojela ga? I ta zivotinjica u tvom tanjiru je MOZDA bila neciji prijatelj, a mozda, bas zato sto ju je neko ubio za tebe, nikad nije osetila ljubav..... Razmisli malo o tome.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.willica.deviantart.com
Miley Cyrus
~*~prava Crazy - Girl~*~
Miley Cyrus


Ženski
Broj poruka : 580
Godina : 29
Datum upisa : 12.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Pet Okt 17, 2008 1:43 pm

Da little_vampire slazem se s tobom....
Nazad na vrh Ići dole
http://beca23467.blogger.ba
little_vampire
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
~*~spremi stvari, josh malo pa ulazish u nash klub~*~
little_vampire


Ženski
Broj poruka : 229
Godina : 30
Datum upisa : 02.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Pet Okt 17, 2008 2:06 pm

I molim sve clanove koji ucestvuju u ovoj temi da ne misle da nesto izmisljam ili da nesto lupetam jer sam ucestvovala u mnogim veggy akcijama, pretrazivala mnoooogo na nettu, tako da cete, ako pretrazite nett videti da je sve ovo sto pisem(pricam) tacno.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.willica.deviantart.com
NajgoraOdSwuDecu
~*~prava Crazy - Girl~*~



Ženski
Broj poruka : 919
Godina : 30
Datum upisa : 21.06.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Pet Okt 17, 2008 6:11 pm

ja nemam kucnog ljubimca...a i kuni ljubimci mi nisu svnije...niti su zo neciji prijatelji, niti cu macku jesti...ja bez mesa ne mogu...a to sto ti jedes te biljcice meni ni malo ne smate pa sto bi tebi smetalo sto ja jedem zivotinje...
Nazad na vrh Ići dole
~*~xenija~*~
~*~prava Crazy - Girl~*~
~*~xenija~*~


Ženski
Broj poruka : 555
Godina : 27
Datum upisa : 13.10.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Sub Okt 18, 2008 8:21 am

little vampire e si ti pravi vegeterijanac il samo nejedes meso posto pravi vegeterijanci nejedu jaja,mleko(bilo sta sa jajima i mlakom).........
Nazad na vrh Ići dole
NajgoraOdSwuDecu
~*~prava Crazy - Girl~*~



Ženski
Broj poruka : 919
Godina : 30
Datum upisa : 21.06.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Sub Okt 18, 2008 9:19 am

evo upravo mi mam pece pilence u rerni...mmmm
Nazad na vrh Ići dole
~Dora~
~*~swatkica - super chlan~*~
~*~swatkica - super chlan~*~
~Dora~


Ženski
Broj poruka : 338
Godina : 28
Datum upisa : 10.08.2008

Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1Sub Okt 18, 2008 3:02 pm

Mi bas sada iz biologije ucimo lance ishrane.... Sve je stvoreno tako da lanac ishrane pocinje od zelene biljke,pa tako manja zivotinja jede vecu..I na kraju razloze mikroorganizmi ili pojede covek...Pa i zivotinje jedu jedna drugu...I ja sam pre mislila kao i vi, ali kazu da je "Bog tako stvorio" itd. i ja i da sam protiv toga ja ne bih mogla a da ne jedem meso,inace sam dosta probirljiva,tako da ne znam sta bih onda jela, a i ne mogu da zamislim da jedem samo voce i povrce..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vegetarijanstvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo   Vegetarijanstvo Icon_minitime1

Nazad na vrh Ići dole
 
Vegetarijanstvo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
~* crazy_girls_club*~ :: Lepota & zdravlje... :: Prawilna ishrana...-
Skoči na: